30.01.2021

OYUN CİDDİ BİR İŞTİR

OYUN CİDDİ BİR İŞTİR

Psikologlar, COVID-19 pandemisinin yapılandırılmamış oyunu teşvik etmek ve çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek için bir fırsat olduğunu söylüyor.

Devamı
28.01.2020

BİLİM KÜLTÜR SANAT ANAOKULU

Bilim Kültür Sanat

​​Milli Eğitim Bakanlığından onaylı yeni açılmış bir eğitim kurumudur.
40 lı yaşlarında 2 çocuk annesi çalışkan bir kadınının
Anne - Veli ve Özel Okul yöneticiliği deneyimlerini,
Bilim Kültür ve Sanatsız çocuklar yetiştirmemek adına başlattığı bir Eğitim Merkezidir.


​https://www.bilimkultursanat.com.tr/hakkimizda
Devamı
28.02.2019

YETENEK GELİŞİMİ ODAKLI FARKLILAŞTIRILMIŞ ÖĞRETİM ve ÜSTÜN ZEKALILAR EĞİTİMİ - 17 MART 2019- ANKARA

Üstün Yetenekliler Eğitimi Programı Eğitimci: Doç.Dr. Hasan Said TORTOP

Programın Amacı Nedir? Özel yetenekli öğrencilerin özellikleri (duyuşsal, bilişsel, psiko-sosyal gibi), eğitimsel yaklaşımları, öğretmenleri gibi birçok konuda artık eğitimcilerimiz ve ailelerimiz yeterince bilgi sahibi olmuşlardır. Şimdi asıl önemli olan bu çocukların eğitimlerinin nasıl farklılaştırılarak onların gelişimlerinin en üst düzeyde olmasını sağlamaktır. İşte bu sertifika programı ebeveyn ve eğitimcilerin çocuklarının bireysel farklılıklarını belirlemeyi, bu bireysel farklılıklara yönelik dersleri nasıl farklılaştırarak öğreteceklerini alandaki (Renzulli, Maker, Wood gibi) uzmanların modellerinden örneklerle ve uygulamalı olarak görmelerini sağlayacaktır. Bu eğitimde sayesinde; 

Devamı
media
media
media
media
media
02.02.2019

Evdeki Oyuncakları Toplama Sorunu İçin 10 Çözüm

Çocuklu her evin değişmez kaderi, adımını attığın her yerde oyuncağa rastlamak! Minik afacanlar, evin yalnızca neşe kaynağı olmakla kalmayıp dağınıklık kaynağı olmayı da başarıyla yerine getiriyorlar. Oyuncakları her yere saçabilmek kesinlikle uzmanlık alanları. Ancak iş, oyuncak toplama konusuna gelince aynı marifeti göremiyoruz ve ne yazık ki iş başa düşüyor.

Biz de artık bu konuya bir el atmaya karar verdik ve bu işi nasıl pratikleştirebiliriz diye düşündük. E, fena şeyler de bulmadık.

Devamı