28.02.2019

YETENEK GELİŞİMİ ODAKLI FARKLILAŞTIRILMIŞ ÖĞRETİM ve ÜSTÜN ZEKALILAR EĞİTİMİ - 17 MART 2019- ANKARA

Üstün Yetenekliler Eğitimi Programı Eğitimci: Doç.Dr. Hasan Said TORTOP

Programın Amacı Nedir? Özel yetenekli öğrencilerin özellikleri (duyuşsal, bilişsel, psiko-sosyal gibi), eğitimsel yaklaşımları, öğretmenleri gibi birçok konuda artık eğitimcilerimiz ve ailelerimiz yeterince bilgi sahibi olmuşlardır. Şimdi asıl önemli olan bu çocukların eğitimlerinin nasıl farklılaştırılarak onların gelişimlerinin en üst düzeyde olmasını sağlamaktır. İşte bu sertifika programı ebeveyn ve eğitimcilerin çocuklarının bireysel farklılıklarını belirlemeyi, bu bireysel farklılıklara yönelik dersleri nasıl farklılaştırarak öğreteceklerini alandaki (Renzulli, Maker, Wood gibi) uzmanların modellerinden örneklerle ve uygulamalı olarak görmelerini sağlayacaktır. Bu eğitimde sayesinde; 

Devamı
media
media
media
media
media
media
media
media
04.02.2019

Serbest Oyun Grupları (AKRAN) 2019Bebeğin, doğumdan sonra diğer yeni bebeklerin sesini duyup ağlaması, ilk akran etkileşimi olarak değerlendirilmektedir. 6.aydan itibaren bebek, etrafındaki bebekler ona baktığında, gülümsediğinde karşılık vermektedir.

Yaşamın ilk yıllarında, akran ilişkilerinde sosyal farkındalık ve dikkat ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu yaşta çocuklar birbirine dokunurlar, gülümserler, oyun sırasında birbirlerinin hareketlerine dikkat ederler.

Çocukların oyun ile kazanımlarını arttırmak amacı ile açtığımız Akran Oyun Grubuna katılarak eğllenerek öğrenmelerini ve doğal gelişimlerini destekleyebilirsiniz. Serbest oyun gruplarımız.....

Devamı
media
02.02.2019

Lambiiz Çocuk Dünyası

Bizden haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz...@lambiizcocukdunyasi


@lambiizoyuncak

Devamı
media
media
media
media
media
02.02.2019

Evdeki Oyuncakları Toplama Sorunu İçin 10 Çözüm

Çocuklu her evin değişmez kaderi, adımını attığın her yerde oyuncağa rastlamak! Minik afacanlar, evin yalnızca neşe kaynağı olmakla kalmayıp dağınıklık kaynağı olmayı da başarıyla yerine getiriyorlar. Oyuncakları her yere saçabilmek kesinlikle uzmanlık alanları. Ancak iş, oyuncak toplama konusuna gelince aynı marifeti göremiyoruz ve ne yazık ki iş başa düşüyor.

Biz de artık bu konuya bir el atmaya karar verdik ve bu işi nasıl pratikleştirebiliriz diye düşündük. E, fena şeyler de bulmadık.

Devamı